Çamaşırhane İşletmeciliği

İletişim Formu
5 Aralık 2013
Kategori:
Blog
Yorumlar: 0

Çamaşırhaneler gündelik yaşamın bir parçasıdır ve insanlık süresi boyunca bu böyle devam edecektir. Günümüzde daha çok sanayi ve işletme alanlarında kullanılan çamaşırhaneler toplu çamaşır yıkama işini başarılı bir şekilde yerine getirir. Kişisel olarak da hizmet veren çamaşırhaneler kişinin isteği doğrultusunda, hizmetlerinde fonksiyonel olarak farklılık gösterebilir.

Çamaşırhaneler sadece yıkama ile sınırlı da değildir. Yıkama aşamasından sonra son teslimata kadar ürünlere zarar vermeden en başarılı şekilde hazırlamak çamaşırhanelerin başlıca görevlerinin başında gelir. Yıkama aşamasından sonra; çamaşırları pres ütülerde ütülemek, silindir ütüler için gerekli hazırlıkları yapmak, çarşaf, nevresim ve yastıklar için ekstra temiz çarşaflar temin edilir. Bunlar yapılıp alınan çamaşırlar maksimum temizlik ve hassasiyette teslim etmek çamaşırhanenin belli başlı görevlerindendir.

Ayrıca iyi bir çamaşırhane bu konuda tecrübeli elemanlarla daha da başarılı bir hal alır. İş sağlığı ve güvenliği gibi konular, başarılı çamaşırhaneler de sektörel başarı açısından önemli konulardandır. Alınan işin en kısa sürede ve en temiz şekilde teslim edilmesi bazı durumlarda başarı için yeterli değildir. Sektör hijyen bazlı olduğundan işin yapıldığı yer ve işi yapan kişilerin de önemi çok büyüktür. Çamaşırhane teslimatta ne kadar hızlı olursa olsun, hijyenik ortamlarda ve prosedürlere aykırı temizlik yapıyorsa başarılı olma ihtimali yoktur.

Kurumsal bazda çamaşırhaneler, işletmelerin hizmeti kalitesi açısından çok önemlidir. Başarısız bir çamaşırhane, başarısız bir işletme demektir. Yani çamaşırhanenin başarısı doğrudan işletmenin başarısını etkiler. Kişisel bazda çamaşırhaneler ise çağımızın olmazsa olmazlarıdır. Bireyler çamaşırlarını yıkatmak için düzenli olarak çamaşırhaneye başvurur ve gündelik hayatta en çok kullandığı ürünleri buraya teslim eder. Dışarıya karşı görünen yüzümüz olan çamaşırları, çamaşırhanenin başarısına teslim etmekteyiz. Başarılı bir çamaşırhane, başarılı bir görünüm anlamına gelir. Yani kişisel ve kurumsal anlamdan çamaşırhanenin başarısı bireyler ver şirketlerin başarısı ile doğru orantılıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>